Uszkodzenie spowodowane osunięciem śniegu

Naprawa po osunięciu śniegu

Naprawa pdr po osunięciu śniegu

Zima to okres w którym przez intensywne opady śniegu istnieje duże ryzyko uszkodzenia naszych samochodów. Duże ilości śniegu zalegające na dachach budynków przy odwilży to bardzo duże zagrożenie. Są przypadki gdzie duża ilość zmarzniętego śniegu z kawałkami lodu spadając na nasz samochód uszkodzi karoserię. W tak niefortunny sposób że będzie nas ratować tylko naprawa lakiernicza. Naprawa po osunięciu śniegu wtedy może być utrudniona. Często lód może zarysować lakier. Sople wiszące z rynny dachowej to nie tylko zagrożenie dla naszych samochodów ale i dla życia czy zdrowia ludzkiego. Jednak w większości przypadków da się to usunąć takie uszkodzenia bez lakierowania.

Naprawa usuwania wgnieceń dachu po osunięciu śniegu

Wgniecenia dachu spowodowane przez osunięcie dużej ilości śniegu powodują obszerne uszkodzenia. Uszkodzenia te z reguły są płytko zagniecione ale rozlegle. Niestety wgniecenia te są kosztowne ze względu na bardzo duży obszar naprawy. Usuwanie tak dużych wgnieceń są bardzo czasochłonne. W pierwszym etapie naprawy następuję przywrócenie kształtu dachu. Następnym krokiem bardzo czasochłonnym jest wykańczanie detali. Co na dużym obszarze zajmuje wiele roboczogodzin. Warto jednak skupić się nad ratowaniem takiego elementu.

Zagnieciony dach po osunięciu śniegu
Uszkodzenia spowodowane przez osunięty śnieg

Uszkodzenia maski lub klapy.

W przypadku maski i klapy tutaj trzeba zastanowić się nad opłacalnością takiej naprawy. Jak wyżej wspomniałem uszkodzenia po osunięciu śniegu czy lodu są obszerne przez co też i kosztowne. W takich przypadkach trzeba zastanowić się czy nie lepiej (taniej) będzie wymienić dany element na nowy i polakierować. Jeśli konstrukcja maski pod spodem jest uszkodzona, to wtedy taką naprawę już bym dyskwalifikował.

Zima to też czas kolizji drogowych spowodowanych poślizgiem. Otarcia czy zagniecenia spowodowane wypadnięciem samochodu do rowu. Często mam do czynienia z tego typy uszkodzeniami. Niestety zawsze pamiętajcie aby odpowiednio dostosowywać prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. To uchroni wasze zdrowie i portfel.

Co zrobić w przypadku gdy pozostawimy samochód na ulicy a zarządca budynku nie zadbał o usunięcie śniegu i lodu z budynku? zapraszam do artykułu który naświetli temat odszkodowania w takiej sytuacji tutaj

Zawsze w takich przypadkach zachęcam do kontaktu i przesłania kilku zdjęć poglądowych aby wstępnie oszacować i określić czy warto ratować dany element.