Jak ochronić samochód przed gradem

Grad to coraz częstsze i coraz bardziej niszczycielskie zjawisko pogodowe nawiedzające nasz kraj. Nierzadka słyszy się, że gdzieś spadł grad o wielkości kurzych jaj. Na negatywne skutki opadów lodu szczególnie narażone są samochody, których cienka blach zniekształca się od uderzeń. Więc jak ochronić samochód przed gradem?

Sposobów może być kilka. Najlepszą ochroną przed gradobiciem jest trzymanie samochodu w garażu, jednak nie każdy ma taką możliwość. Drugą i równie efektywną opcją są specjalne pokrowce przeciw gradobiciu. Jednak ich wadą jest uciążliwe zakładnie i zdejmowanie przy każdym korzystaniu z samochodu. Maty takie chronią też maksymalnie przed gradem o średnicy do 2-3cm a w Polsce coraz częściej występuje grad o średnicy nawet 5-7, a nawet 10 cm. Dla tych, którzy nie mają garażu oraz liczą się ze swoim czasem, mamy propozycję wprost z naszego podwórka. Takie zadaszenie można wykonać samemu, bez dużego nakładu czasu i pieniędzy. Dodatkowo w razie potrzeby bardzo łatwo je zwinąć. Oprócz zabezpieczeń fizycznych najlepszym sposobem na ochronę przed skutkami gradu jest wykupienie ubezpieczenia AC, które zagwarantuje odszkodowanie pozwalające na pokrycie kosztów napraw.  

Wiesz już jak ochronić samochód przed gradem, jeśli jednak nie udało ci się zabezpieczyć go na czas, pamiętaj, że możesz skorzystać naszej oferty napraw po gradobiciu metodą PDR. Współpracując z wieloma serwisami ASO, kompleksowo likwidujemy szkody gradowe. Od usuwania wgnieceń, przez lakierowanie niektórych elementów po wymiany szyb i innych uszkodzonych części nadwozia

By pozbyć się szkód bez konieczności prowadzenia napraw lakierniczych.